Čo robiť, keď máte doma blíženca?

Znamenie Blíženec má sprevádza životom už celkom dlhšie. Ale od roku 2011 to začalo naberať iný smer 🙂

 

Ak chcete rozosmiať boha, povedzte mu o svojich plánoch.

Priala som mať dieťa, narodené v „mojom“ znamení (v mojom myslím Býk). Prečo? Lebo som si myslela, že mu lepšie porozumiem, lebo budem vedieť čo s ním robiť.

Vždy som sa zamýšľala nad znameniami zverokruhu a nadtým, aký majú vplyv na správanie ľudí. Dávno, keď som bola mladá, som si povedala, že ktoré znamenie by sa mi páčilo pre moje deti. Samozrejme, že blíženec na mojom liste nebol. Prečo? V tej dobe som im akosi nerozumela, nechápala som ich prejavu, alebo spôsobu správania.

Čas plynul a nám sa narodili dve dcéry. Hádajte v akých znameniach? Tipujete správne 😊 Obidve sú blíženci. A aby toho nebolo málo, sesternica, ale aj obidve moje švagrinky sú blíženci. Stačí?? Nie. Pridáme. Môj švagor? No jasné, aj ten je blíženec. Stačí? Nie, nie ešte som neskončila. Aj moji susedia sú blíženci.

Zopakujem znova: Ak chcete rozosmiať boha, povedzte mu o svojich plánoch.

Poznáte akcie „Buy one get one free“? Je to niečo podobné. Máte jedno dieťa, ale správaním sú v podstate dve. Ráno rozlepia oči, celé šťastné, spokojné, hodia sa vám okolo krku. A druhé ráno očakávate to isté. No zabudnite. Stali hore zadkom a jediné čo potrebujú, je mať kľud a nedajbože na nich začnete hovoriť, alebo sa ich niečo pýtať. Po špičkách prosím. Vyhnite sa aj očnému kontaktu, lebo by vás mohli obviniť z toho, že ich sledujete. Znie to desivo? Treba si na to zvyknúť, alebo to začať akceptovať.

Odhliadnuc od tohto, musím priznať, že si ich nemôžem vynachváliť. Sú to bytosti, ktoré vás neskutočne veľa naučia. Majú veľké srdce. A keď hovorím veľké, tak myslím naozaj veľké. Sú dobrosrdeční, láskaví a ochotní pomáhať. Nezištne. Nezáleží či ste tlstý, veľký, malý, starý, mladý, čierny, biely. Pre nich ste človek z mäsa a kostí. Potrebujete parťáka na misiu v Afrike, zavolajte blížencovi. Pobalí si kufre a ide s vami. Potrebujete uvariť niečo dobré? Zavolajte blížencovi, ktorý ťahá recepty z rukáva, ako kúzelník zajacov z klobúka. Potrebujete preložiť niečo do angličtiny? Žiadny problém. Zavolajte blížencovi, ktorému cudzie jazyky nerobia problémy. Potrebujete vymyslieť oslavu, alebo niečo kreatívne? Zavolajte komu? No predsa blížencovi. Osobne si myslím, že slovo „multitasking“ vymyslel niekto v tomto znamení.

A čo taká komunikácia. V tej sú oni majstri. Skúste povedať blížencovi nech nerozpráva pol dňa, tak si koledujete o problém. Oni sú tu na to, aby hovorili. Keď spustia, je to slušná kadencia. Hovoriť o všetkom, aj o ničom. Musia všetko prebrať, všetkému porozumieť. Nie je preto prekvapením, že veľa z nich má nadanie na cudzie jazyky. Alebo ich nájdete v práci, kde je treba používať ústa. Ľudia ich majú radi, sú obľúbení. Čo od nich ale nečakajte je, že sa budú viazať. Sú ako mraky, ktoré idú tam, kam ich zaveje. Áno sú rodinne založení o tom niet pochýb, ale nesnažte sa ich držať na krátko. Oni sú vzdušné znamenie, ktoré potrebujú byť všade. Lietať.

Máte v triede žiačika, ktorý sa stále sa vrtí, má potrebu rozprávať, robí 3 veci naraz. Skúste sa pozrieť na jeho dátum narodenia. Možno zistíte, že je to malý šikovný neposedný blíženček 😉. Oni za to nemôžu. Veď ich pochopte. Na svete je toľko zaujímavých vecí, o ktoré oni nemôžu prííííísť.

Dovoľte im rásť, prejaviť sa, ale zároveň ich naučte disciplíny. Aby sa vedeli vrátiť späť na zem.

Myšlienka na záver:

  • Venujte svoju energiu tomu, čo v živote chcete mať. Nie, čo nechcete. Ak na niečo intenzívne myslíte (či pozitívne, alebo negatívne), to si do života priťahujete. Je to ako taký magnet. Vysielate imaginárnu objednávku tam hore a jediné čo sa stane, že dostanete „tovar“, ktorý ste si objednali.
  • A keď ste aj nezadali objednávku, dostanete do života presne to, čo potrebujete. Deti sú naše zrkadlá a majú nás naučiť také kvality, ktoré v živote postrádame. Viac o tom ako nám deti pomáhajú v našom sebapoznávaní, sa môžete dočítať v mojom ďalšom článku >>

 

Chcete porozumieť viac sebe, alebo svojím blízkym? Chcete sa posunúť ďalej vo vašom živote a využiť svojich kvalít (bez ohľadu či ste narodení v znamení blíženec, alebo nie).

Je dobré začať so zmenou u seba. Samozrejme, že to nie je ľahké. Ale s kým trávite najviac času v živote? Predsa so sebou. Nestojí vám to za to…?!

 

Môžete začať aj tým, že sa úprimne pozriete pravde do očí >>