Lev

Rodený vodca. Aj takto môžeme nazvať toto znamenie leva.

 

Máte pocit, že ľudia narodení v tomto znamení sú králi? Jednoznačne áno. Aj keď veľakrát, si oni takto nepripadajú. Stačí im potom vymenovať, čo všetko majú v živote za sebou, čo všetko dosiahli, čo všetko zvládajú a hneď sa im taká malá žiarovka v hlave rozsvieti…“veď vlastne áno“.

Znamenie lev, ktoré má svoje obdobie počas celého leta. Znamenie vďaka, ktorému som na svete. Povedzme, že môj tvorca (inak povedané otec) sa tiež narodil v znamení leva. Čiže od môjho narodenia, ma tento kráľ džungle sprevádza životom. Od narodenia bol veľmi silný. Narodil sa v 8. mesiaci. Namiesto Váhy, mu osud nadelil Leva. A keďže vieme, že náhody neexistujú, tak to nebolo inak ani v jeho prípade. Napriek malej hmotnosti, prežil a žije našťastie dodnes.

Lebo, keď levovi naložíte, on ide ako ťažný kôň. Vládze dovtedy, kým mu nedôjde benzín. A aj keď mu začne svietiť kontrolka (v niektorých prípadoch až nepríjemne pííípať), že je tam krátky dojazd, jeho to nezastaví. Otrasie si svoju veľkú hrivu a ide ďalej. Cez prekážky, alebo bez. Vtedy je dobré, keď majú pri sebe človeka, partnera, ktorý ich vie udržať pri zemi. Pretože je síce neuveriteľné, akú životnú silu títo ľudia majú, ale častokrát na úkor svojich síl a zdravia.

Čo robiť a ako mu podať pomocnú ruku? Môžete sa o to pokúsiť, ale veľmi nenápadne. Akože nič, ja zemepán…..Akonáhle by lev zbystril, že ho idete zachraňovať, utečie. On je veľmi pyšný a predsa nepotrebuje, aby ho niekto zachraňoval. On je ten, o koho sa majú ľudia oprieť. To si predsa nemôže dovoliť, aby ho niekto takto „okato“ zachraňoval. A aj keď si vás vypočuje (všetky tie vaše rozumné argumenty prečo, načo, začo by to nemal robiť), on si aj tak urobí po svojom. On má veľmi silnú hlavu a presvedčenie, že všetko vie najlepšie.

Či to je dobrá vlastnosť? Povedzme, že áno aj. Časom sa naučí, že je lepšie spomaliť. Naučí sa z vlastných skúseností, ako v živote žiť, aby to bolo v súlade s jeho nastavením, s jeho túžbou po slobode a s jeho osobnými hodnotami.

Za seba hovorím, že mám levov rada. Pri mne sa títo králi vyskytujú v živote často. V práci, ale aj súkromí. Na tomto znamení ma fascinuje zaujímavý fakt. Nezáleží na akej nízkej pozícii v práci začne. Ale väčšinou skončí na vedúcej. Ono mu to akosi samo príde. Nemusí sa o to ani veľmi snažiť (pardón levíkovia, ale je to tak) a s tým svojím vnútorným vyžarovaním, silou si pritiahne postupne pozíciu, ktorá nie je malá.

Či sa tomu bráni, alebo nie, za istý čas ho to dobehne a stane sa vedúcim na projektoch, alebo vedúcim oddelenia. A je to tak správne. Pretože toto znamenie je tu pre nás. Je tu, aby nás viedlo. Je tu, aby nás podporilo a bolo nám oporou. Ľudia v znamení leva sú tu, aby nám ukázali svoju silu a podali nám pomocnú ruku, keď ju najviac potrebujeme.

A on? Čo ma robiť on? Potrebuje si ustriehnuť tú správnu rovnováhu v živote. Aby vedel, kedy sa môže rozdať a kedy naopak, zatiahnuť ručnú brzdu.

Potrebuje sa naučiť počúvať svoje telo (naladiť sa na tóny vlastného tela) a počúvať ho najviac na svete. Ono mu dáva signály, kedy spomaliť. Len ho potrebuje počúvať…zahodiť svoje ego (alebo lepšie povedané mega ego) a spomaliť. Že nemá veľké ego? Ok, nazvime to v jeho prípade jemnejším slovom – hrdosť.

Viac o levovi a jeho potenciáli sa môžete dozvedieť aj tu:

Nespoznali ste seba alebo svojich známych v predošlých riadkoch? Nevadí. Pretože ak sa chcete spoznať viac do hĺbky, môžete mi napísať a pozrieme sa spoločne, na tie vaše povahové črty. Pozrieme sa, či sa nachádzate v období, v ktorom sa tá vaše levia sila má prejaviť, alebo naopak, sa nachádzate v období, kedy máte spomaliť. 😊>>