Životné číslo 9 a 11 pod lupou

(6. časť)

Narodili ste sa so životným číslom 9 alebo s výnimočnou jedenástkou?

Ukážeme vám, ako si vypočítate životné číslo, čo o vás prezrádza, pozrieme sa bližšie na vaše prednosti aj stránky, na ktorých by ste mali zapracovať.

V októbrovom vydaní časopisu Balans ste mali možnosť naučiť sa vypočítať svoje životné číslo. Zároveň ste mali k dispozícii charakteristiku jednotlivého čísla. Pre tých, ktorým sa náhodou toto číslo nedostalo do rúk, prikladám krátky návod ako si svoje životné číslo môžete vypočítať. (Spočítame jednotlivé čísla v dátume narodenia.  Ako príklad uvediem: 1. 1. 1981 (1 + 1 + 1 + 9 + 8 + 1 = 21 = 2 + 1 = 3). Čísla spočítavame dovtedy, dokým nedostaneme jednu cifru. Malo by nám vyjsť číslo od 1 do 9).

V tomto čísle si zoberieme na mušku 2 z nich. Pretože na čo nám je teória, keď ju nevieme uchopiť v praxi.
Povieme si niečo o samotnom čísle, o tom ako sa prejavuje v živote a nakoniec pridávam malé cvičenie / návod ako vyťažiť z daného životné čísla čo najviac.

Základ sebapoznania spočíva v 3 krokoch:
  1. Vedieť si vypočítať svoje životné číslo
  2. Vedieť čo znamená
  3. Vedieť využiť jeho silnú stránku v reálnom živote

 

Máme tu záver nášho seriálu, ktorý sa venoval životnému číslu. Číslu, ktoré každý z nás obdrží pri narodení. Číslo, ktoré nám určuje smer našej životnej cesty. Cesta, ktorá začína najprv narodením, potom pokračuje detstvom, dospievaním a v neposlednom rade je to dospelosť. Na tejto ceste stretávame ľudí, ktorí nás formujú či už na vedomej, alebo nevedomej úrovni. Zažívame situácie, ktoré sú jemné stopy v našom podvedomí a tie nás vedú smerom, ktorý je „vždy“ správny. Zámerne som použila slovíčko vždy. Pretože sú chvíle a situácie v živote, kedy by sme sa najradšej zbalili a utiekli na druhý koniec sveta (nevidím, nepočujem). Vtedy je čas sa pozrieť na situáciu iným uhlom pohľadu. Zvedomiť si čo nám tá situácia dáva a nie, čo nám berie. Neostávať v pozícii obete, ale postaviť sa na svoje nohy a premeniť sa na tvorcu. Nie je to ľahké a ani nebudem tvrdiť, že je to prechádzka ružovou záhradou. Preto je vtedy dobré mať niekoho po ruke – či už je to kamarát, príbuzný, ktorý nám pomôže otvoriť oči, aby sme sa dokázali pozrieť na situáciu z nadhľadu.

Čas na zmenu

To najcennejšie čo v živote môžete dostať, sú životné skúsenosti. Niektorí to zažívame prostredníctvom vzťahov, svojho tela, alebo aj seba ako človeka. Niekomu sa opakujú rovnaké situácie, pokiaľ nepochopí, že je čas na zmenu. Niekto je ustavične chorý a hľadá pomocnú ruku vonku. Pritom zabúda na to najcennejšie čo má. A to je inteligencia svojho tela, ktoré mu dáva signály prostredníctvom choroby…A jemne, niekedy silnejšie mu našepkáva čo robiť „Spomaľ máš privysokú rýchlosť….Ako spieva Katka Knechtová). Spomalenie môže mať rôznu podobu a je na každom z nás, akou cestou pôjde. Niekto vyhorí 1x a naučí sa ako spomaliť. Niekto vyhorí 2x, 3x a jeho telo mu šepká, že spomaľ. A nepriamo sa ho pýta: „Čo ešte potrebuješ na to, aby si spomalil“??? Aký signál?

Malé intro predtým, ako sa ponoríme do posledných 2 čísiel. A tým je číslo 9 a malé prekvapenie na záver v podobe čísla 11. 11 patrí medzi tzv. Master čísla, ktoré sú niečím špecifické. Vybrala som ho ako vzorku z pomedzi všetkých hlavných zdvojených čísiel (22, 33, 44). A prečo? O tom sa dočítate v najbližších riadkoch.

Charakteristika životného čísla 9 (opakovanie)

Filantrop, humanitár, ktorý má potrebu pomáhať „celému“ svetu. Snaha o dokonalosť vo všetkom, čo robí. A ak to tak nie je, snaží sa to neustále vylepšovať. Namiesto toho, aby bol spokojný s výsledkom, ktorý je určite dokonalý. Veľká miera zodpovednosti, niekedy až prílišná obeta pre druhých. Výzvou je naučiť sa nebyť závislý na majetku, alebo na partnerovi. A keď dávať, tak nezištne bez očakávania, že dostane niečo späť. Dôležité je byť v pohode a mať harmóniu v živote. A vedieť narábať so svojím darom, ktorým je realistický pohľad na svoj život.

Deviatka pod lupou

Životná výzva

Ak ste životné číslo 9 a máte pocit, že tento popis sa na Vás nehodí, skúste si položiť nasledujúce otázky:

Keď som v spoločnosti ľudí, aké miesto v nej zastávam?
Keď počúvam druhých ľudí a mám pocit, že to, čo hovoria mi nedáva zmysel, ako reagujem? Ako sa cítim?

Keď poviem, že 9 sú múdre, nebudem ďaleko od pravdy. Sú to ľudia, ktorí disponujú veľkou múdrosťou a inteligenciou. Je to preto, pretože potrebujú všetko pochopiť. A na to, aby všetko pochopili, čo sa im v živote deje, potrebujú čítať, vyhľadávať odpovede na svoje nekončiace otázky. Môžu byť ponorení v knihách, alebo si práve zadávajú objednávku na ďalší kurz. Alebo diskutujú so svojími blízkymi na rôzne témy. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Aby sa nezabudli tieto naše 9 v teórii, potrebujú žiť reálny život. Nielen o ňom čítať, ale si ho aj prežiť. Preto prechádzajú v živote skúškami, ktoré formujú ich reálny pohľad na svet. Nakoľko ich ideály môžu byť častokrát príliš vysoké.

Poslanie deviatky

Deviatka na svojej životnej ceste prechádza a zažíva viacmenej všetko, čo čísla predtým (1-8). Zahrňuje energiu a vibráciu čísiel pred ňou. Ako môže 9 naložiť s týmito vedomosťami a životnými skúsenosťami? Tak, že môže pomáhať druhým poznať ich pravdu. Ona je tá hľadačka pravdy vo všetkom čím prechádza. A keď ju nájde, môžu pomôcť druhým urobiť to isté. Nenásilne, príkladom. A ostatní už pôjdu na za ňou. A je jedno v ktorej oblasti to bude – či ako obhajkyňa práva, alebo ochrankyňa životného prostredia. Podstatné je, aby to slúžilo spoločnosti a ostatným. 9 sa potrebuje pozrieť na svet zvyšky…nie sedieť na kamienku ako žaba na prameni. Ale vystúpať hore a zistiť, čo potrebuje svet? Čo potrebujú druhí? Ako môžem prispieť mojou múdrosťou celku?

Charakteristika životného čísla 11 (bonusové číslo na záver)

Číslo 11 máte vtedy, keď Vám súčet všetkých čísiel v dátume narodenia výjde 29/11/2. Nasledujúci popis je pre Vás.

Zdroj inšpirácie,
ktorý je nevyčerpateľný. Zdroj energie, intuície, ktorá prúdi cez človeka. Vie byť nielen s nohami na zemi, ale aj s hlavou v nebi. Informácie, ktorými disponuje sú pre mnohých cenným zdrojom pre ich osobný rast. Zároveň s touto energiou prichádza citlivosť a senzitivita na okolie. Vnímavosť energie druhých a okolia môže 11 vyčerpávať. Preto je pre ňu nevyhnutné si dávať pozor na svoje bio pole. Veľmi vhodným prostriedkom môže byť hudba, meditácie, vhodná strava. Čokoľvek, čo jej pomôže získať späť narušenú rovnováhu.

Jedenástka pod lupou

Životná výzva

Ak ste životné číslo 11 a máte pocit, že sa tento popis nehodí, skúste si položiť nasledovné otázky:

Ako vnímate svoj život, keď sa pozriete späť? Kľudne si aj napíšte, čo všetko máte za sebou. Aké životné lekcie, skúšky.
Ako využívate svoju intuíciu pri stretnutí s novým človekom?

S jedenástkou ide veľká citlivosť, až priam hypersenzitivita. Tá vyvoláva v ľuďoch pocit, že nevedia ktorým smerom sa vydať. Majú pocit stratenia seba a svojho cieľu. A potrebujú nájsť cestu späť k sebe, k svojim pocitom a k svojmu životu. Niekedy táto cesta môže byť veľmi príjemná (ak 11 počúva seba a idete vo flow), alebo je to cesta rýchlych zmien. T.j. nepočúvať, nevidíš, nech sa páči.

11 môžu vynikať aj ako samostatné jednotky, ale aj v spolupráci s druhými. Vysoká miera diplomacie robí z 11 vynikajúcich spoločníkov. Dobrá kombinácia zo všetkého.

Vybalansovaný život

Kedy je najlepší čas pre 11 využiť silu svojej inšpirácie? Väčšinou prichádza tento moment až v neskoršom veku cca od 35. Dovtedy zbiera životné skúsenosti, ktoré sú pre ňu veľmi cenným zdrojom inšpirácie pre druhých. Zároveň jej umožňujú naučiť sa žiť v rovnováhe. Po tých všetkým lekciách, sa vie dobre nacítiť na seba a svoje potreby a ľahšie sa dostáva do svojho stredu (vhodné techniky – viď základný popis). V prípade 11 je naozaj výzva udržiavať sa v rovnováhe. Pretože tá sila dvoch 1, robí svoje.

Jedenástke sa darí najviac vtedy, keď má zdravé sebavedomie. Keď si je vedomá svojich kvalít a vie ich rozumne použiť. Pretože veľakrát práve ona trpí nedostatkom sebavedomia a ani netuší, aký veľký potenciál v sebe ukrýva. Najlepšie čo môže pre seba urobiť, je naučiť sa žiť v prítomnom okamihu.

Dostali sme sa na záver seriálu, ktorý bol venovaný životným číslam. V budúcom čísle sa zameriame na životné príbehy spojené s praktickým presahom.

Ešte viac informácií o svojom životnom čísle nájdete na:

Ako vám môžem pomôcť ja?

Prostredníctvom poradenstva/mentoringu, pri ktorom používam numerológiu zisťujem cez váš dátum narodenia poslanie, vašu životnú cestu, silné stránky. Oblasti, ktoré vám môžu dopomôcť pri zakladaní živnosti, alebo pri smerovaní v podnikaní. Zároveň sa pozriem na životné obdobie (tzv. ročnú vibráciu), ktorým prechádzate, pretože má veľký vplyv na to, ako sa cítite. Pozrieme sa spoločne aj na lekcie, ktorými prechádzate a pochopíte prečo sa vám dejú veci, ktoré sa vám dejú. Po teórii nasledujú praktické kroky, ktoré si spoločne zadefinujeme.

Článok publikovaný v februárovom čísle časopisu Balans (pozrieť tBalans zivotne cislo 9 a 11.)