Byť sama sebou

(sebavedomie – spokojnosť – rovnováha)

Ani Rím nebol postavený za jeden deň.

Ženy sú silné bytosti. Nech si hovorí každý čo chce, ale je to tak. Povinností veľa, ale času málo. Akého času? Čas, ktorý venujeme samej sebe. Väčšina nášho času pozostáva zo služieb iným (práca, deti, rodina, partner). Ani si nevšimneme a po určitom období, po tejto našej ceste životom, stratíme samú seba. Nie je to cielené, ani plánované. Jednoducho sa to udeje.

Stratíme sa…čo to znamená? Zablúdime v lese, alebo na kruhovom objazde pri Bory Mall  (nákupné centrum v Bratislave  – poznámka redakcie 😉). Nie. Myslím tým stratu vlastnej integrity. Snažíme sa zavďačiť a pomôcť každému, až nakoniec nevieme kto sme a čo vlastne chceme. A hľadáme cestu z tohto bludiska neskôr v dospelosti.

Je to správne? Ja hovorím, že áno aj. Na jednej strane byť dokonalé, by bola asi nuda. Na strane druhej, nás tieto lekcie, alebo výzvy posúvajú o rebríček vyššie.

Učí nás to, ako si nastaviť hranice, učí nás to ako nájsť vnútornú slobodu, učí nás to prijať to, čo nám život ponúka.

Čo robiť a ako sa dostať z tohto začarovaného kruhu von. V prvom rade: nájsť samú seba. A, že to je proces zdĺhavý, nebudem ani hovoriť. Veď „Ani Rím nebol postavený za jeden deň“. Môj osobný rast tiež netrval 1 rok, alebo 2. Je to kontinuálna práca na sebe. Podstatné je, že som začala.

Práca na sebe a vašich charakterových vlastnostiach vám otvára dvere k ďalším možnostiam. Spoznajte svoje hodnoty, svoje priority v životnej etape, ktorej sa nachádzate. Nie iných, ale tie vaše.

Akonáhle sa začnete porovnávať, že Julka má BMW a vy len Fiatku, alebo že Hanka chodí 4x do roka na dovolenku do exotiky a vy len 4x do týždňa na pieskovisko na sídlisku. Tak ste o krok späť. STOP. Nevyhovárajte sa na niečo alebo niekoho. Prijmite zodpovednosť za seba.

Položte si otázku:

  • Čo môžete urobiť, aby ste svoje danosti rozvinuli?
  • Čomu by ste sa chcela venovať v najbližšom roku?
  • Ste pripravená vykročiť do sebavedomého ja?

 

Nájdite samú seba a zahrňte seba do svojho vlastného života. Áno môže vás na tejto ceste sprevádzať strach. Je to prirodzené a ľudské. Ako som si poradila so strachom ja, sa môžete dočítať aj tu >>

Buďte spokojná a žite v rovnováhe. Buďte tá najlepšie verzia samej seba.

Heslo dnešného dňa: Robme veci, ktoré chceme robiť a nie, ktoré by sme mali robiť. Samozrejme s ohľadom na svoje okolie (nie egoisticky, ale empaticky).