3 základné kroky, ktoré je vhodné urobiť predtým, ako podáte výpoveď v práci.

Nachádzate sa v práci, ktorá vám prestáva dávať zmysel. Alebo chodíte do práce len z povinnosti? Potrebujete sa realizovať, ale nemáte dostatok priestoru.

 

Predtým ako dáte výpoveď, je vždy dobré si urobiť tieto 3 kroky, ktoré vám pomôžu sa zorientovať. Zorientovať sa v situácii, v ktorej sa momentálne nachádzate. A zároveň sa posuniete o ďalší krok k práci, o ktorej snívate. Práci, v ktorej budete môcť využiť svoj plný potenciál:

1. Ujasnite si, čo vlastne v živote chcete?

  • Zasnívajte si. A predstavte si, že máte prácu, po ktorej túžite. Ako sa v nej cítite? Ako vyzerajú ľudia okolo vás? Ako sa tam správate?
  • Čím chcete byť (charakter) a čo chcete robiť (čo chcete dosiahnuť)?
  • Viete v čom ste dobrá? Poznáte samú seba natoľko, aby ste vedela, akým smerom sa vydať?
  • Čo všetko musíte urobiť, aby ste tú vysnívanú prácu našli (dať výpoveď, osloviť známych, personálne agentúry, zvýšiť si kvalifikáciu).

2. Reálne si zhodnoťte situáciu, v ktorej sa nachádzate a zamyslite sa:

  • Keď dáte výpoveď, čo to pre vás znamená? Zaregistrujete sa na úrade práce.  Ako využijete tento čas?
  • Alebo si začnete hľadať aktívne novú prácu, zatiaľ čo ste ešte zamestnaná?
  • Keď nedáte výpoveď, čo to pre vás znamená? Máte iné možnosti v súčasnej práci?

Ak sa vám stále nepodarilo zodpovedať na tieto otázky, skúste si urobiť toto krátke cvičenie.

3. Môžete dať výpoveď a zaregistrujte sa na úrade práce. Ako efektívne využiť tento čas?

  • Urobte si zoznam s podrobnými krokmi a dajte si cieľ. Kde sa chcete nachádzať o tých pár mesiacov, zatiaľ čo ste zaregistrovaný na úrade práce.
  • Využite výhody, ktoré úrad ponúka a zapíšte sa do kurzov. Naozaj majú širokú ponuku. Všetky potrebné informácie nájdete na stránke úradu práce.

 

Keď som bola v podobnej situácii ja, ujasnila som si, že dám výpoveď. Vedela som, že pôjdem na úrad práce a využijem tento čas na zdokonalenie sa. Vedela som, že si idem založiť živnosť. A zároveň som využila možnosť požiadať o dotáciu pre podnikateľov a napísala projekt.

Prečo sa mi toto všetko podarilo zrealizovať?

Mala som v hlave predstavu o tom, kde sa chcem nachádzať o rok. Vedela som, čo všetko musím urobiť, aby som sa dostala do cieľa. A išla som krok za krokom. Nesedela som so založenými rukami.

Nájdite si aj vy svoju prácu snov (práca, ktorá vám dáva zmysel). Nestrácajte svoj drahocenný čas v práci, ktorá vám nedáva zmysel.

Objavte svoje silné stránky. Objavte svoje talenty a rozvíjajte svoj potenciál. Oprášte svoje talenty, na ktoré ste možno časom pozabudli.

Na začiatku si môžete zistiť viac o sebe a svojom potenciáli >>> 

Ak vám stále tieto 3 kroky nepomohli k priblíženiu sa k vašej práci snov, môžete sa na mňa obrátiť a veľmi rada sa pozriem na vaše silné stránky a potenciál, ktorý čaká na tú pravú chvíľu >>konzultácie so mnou.

Budete mať jasnú predstavu, čo robiť. Budete mať jasnú predstavu, kde začať. Budete mať jasnú predstavu, kedy začať.