Životné číslo 1 a 2 pod lupou

(2. časť)

Vedieť ho vypočítať, vedieť čo znamená, vedieť využiť jeho silnú stránku.

Opakovanie je matka múdrosti :).

V októbrovom vydaní časopisu Balans ste mali možnosť naučiť sa vypočítať svoje životné číslo. Zároveň ste mali k dispozícii charakteristiku jednotlivého čísla. Pre tých, ktorým sa náhodou toto číslo nedostalo do rúk, prikladám krátky návod ako si svoje životné číslo môžete vypočítať. (Spočítame jednotlivé čísla v dátume narodenia.  Ako príklad uvediem: 1. 1. 1981 (1 + 1 + 1 + 9 + 8 + 1 = 21 = 2 + 1 = 3). Čísla spočítavame dovtedy, dokým nedostaneme jednu cifru. Malo by nám vyjsť číslo od 1 do 9).

V tomto čísle si zoberieme na mušku 2 z nich. Pretože na čo nám je teória, keď ju nevieme uchopiť v praxi.
Povieme si niečo o samotnom čísle, o tom ako sa prejavuje v živote a nakoniec pridávam malé cvičenie / návod ako vyťažiť z daného životné čísla čo najviac.

Základ sebapoznania spočíva v 3 krokoch:
  1. Vedieť si vypočítať svoje životné číslo
  2. Vedieť čo znamená
  3. Vedieť využiť jeho silnú stránku v reálnom živote

 

Charakteristika životného čísla 1 (opakovanie)

1. Rodený vodca, ktorý má rád voľnosť a slobodu. Rád robí rozhodnutia nezávisle od druhých. Je rád príkladom, ale aj ochrancom. Je rád stredobodom pozornosti, čo sa môže preklopiť až do egoistického správania. Tento človek vyniká kreativitou a originalitou. Je rád, keď všetko ide podľa jeho predstáv. Ak to tak nie je, môže byť nahnevaný. Byť vzorom pre všetkých a ukázať svetu, čo všetko je možné.

Jednotka pod lupou

Test na nájdenie seba

Napr. ak ste životné číslo 1 a máte pocit, že ste všetko iné len nie vodca. Skúste sa zamyslieť nad sebou, prečo to tak je. Pár otázok, ktoré vám môžu dopomôcť k nájdeniu seba:
– Akú rolu v živote zastávate vo svojej rodine?
– Ako vyzerá vaša rola v práci, ktorú momentálne vykonávate?
– A ako to bolo v minulosti? Skúste sa pozrieť na pracovné pozície, ktorými ste prešli doteraz a hľadajte spoločné črty.

Otázkami zistíte či ste na správnej ceste, alebo sa odkláňate. Pretože ak ste jednotka a máte tendenciu sa rozdávať resp. robiť za druhých, asi je načase to zmeniť. Ak ste v rodine tá/ten, kto najviac robí a ostatní sa pri vás vezú, tak sa mierne odkláňate od svojho životného čísla 1.  A ako to môžete zmeniť?

Na začiatok si urobte malé cvičenie s otázkami uvedených vyššie a zodpovedajte si úprimne ako to v skutočnosti je. Vyhraďte si na to čas napr. v nedeľu večer.

1. Teraz, keď máte svoje odpovede napísané, nechajte si týždeň (nie viac) na to, aby sa vám uležali v hlave. A ak si náhodou spomeniete na niečo podstatné, pokojne to v rámci toho jedného týždňa dopíšte.
2. O 7 dní, by ste mali mať celkom slušné zhrnutie toho, ako sa vidíte a kde sa momentálne v živote nachádzate.
3. Teraz urobíte nasledovné. Prečítajte si to a vyznačte si zvýrazňovačom, čo sa vám nepáči. Čo z toho, čo robíte (či už v práci, alebo rodine) sa vám nepáči a radi by ste to zmenili. Máte? Možno je to jedna vec, možno dve…
4. Z toho všetkého, čo ste si vyznačili, vyberte len jednu (tému), na ktorej „odstránení“ začnete pracovať od ďalšieho týždňa.
5. Jednu tému, ktorej sa budete venovať, pretože sa vám nepáči a radi by ste ju zmenili. Bude to vaša priorita č. 1. Pomaličky krok po kroku. Pretože my potrebujeme ľudí so životným číslom 1, aby boli naši vodcovia a tí, ktorí nás budú inšpirovať svojím životom. A nie takých, ktorí robia všetko za nás.

Charakteristika životného čísla 2 (opakovanie)

2. Mierotvorca, ktorý je veľmi citlivý a empatický. Empaticky dokáže vnímať druhých a prihliada na ich city. Je to taký opak jednotky. Radšej bude spolupracovať, ako robiť niečo samostatne. Niežeby sa bál, ale je mu prirodzenejšie byť súčasťou tímu, komunity, ako ich viesť. Veľmi dobre vie odhadnúť pocity druhých a podľa toho sa správať. Čo môže byť jeho silná stránka, ale aj slabá. Pretože pri tých všetkých pocitoch, môže stratiť sám seba.

Dvojka pod lupou

Srdce ako navigácia

Tak ako pre jednotku je dôležité sa rozhodovať rozumom, tak pre dvojku je to práve srdce, ktoré ho naviguje. Sú to jeho pocity, ktoré mu dávajú možnosť sa rozhodovať v živote. Robiť v živote to, čo mi prináša radosť a dobrý pocit. Ak ste 2 a máte pocit, že sa v živote riadite skôr rozumom, ako srdcom, skúste si zodpovedať nasledujúce otázky:

Podľa čoho sa rozhodujete, keď máte urobiť závažné rozhodnutie v živote?
– Keď ste pod tlakom, ako reagujete?
– Je pre vás ľahké, povedať druhým nie?

Otázkami zistíte či ste na správnej ceste životného čísla 2, alebo sa odkláňate. Pretože ak ste dvojka a máte vo zvyku sa rozhodovať viac rozumom, je čas urobiť zmenu. Ak je pre vás ťažké povedať druhým nie, znamená to, že vaše hranice sú prekračované. A pre vás ako 2 je to naozaj životná výzva. Aj pre vás milé dvojky mám malé cvičenie/návod, ktorý vám pomôže povedať „NIE“ s ľahkosťou.

Povedzte NIE s ľahkosťou

1. Predstavte si, že sa vás niekto niečo spýta a vás prvotný pocit zo situácie, je odpovedať Nie. Váš pocit, ktorý je pre 2 tak dôležitý počúvať, vám hovorí „Povedz nie“. Ale racionálne si vyhodnotíte, že veď to zvládnete. Dali ste to minule, dáte to aj teraz. A takto potláčate svoje pocity a v konečnom dôsledku aj seba.

Skúste nabudúce urobiť nasledovné:

Pred samotnou odpoveďou, si doprajte si čas. Povedzte druhej strane, že si to rozmyslíte a potom je odpoviete. Môže to byť o pol dňa, alebo aj na druhý deň (ak to situácia umožňuje). Pre vás ako empata získate čas na rozmyslenie a budete mať viac vnútornej sily odpovedať „Nie“. Sú to vaše hranice, ktoré si potrebujete strážiť. A je na vás, ako sa vám to podarí. Raz budete potrebovať pol dňa na zodpovedanie a inokedy len hodinku. Vaše sebavedomie bude rásť pokaždé, keď si zastanete seba a svoje hodnoty.

V budúcom čísle si prečítate bližšie o nasledujúcich životných číslach 3 a 4.

Ešte viac informácií o svojom životnom čísle nájdete na:

Ako vám môžem pomôcť ja?

Prostredníctvom poradenstva/mentoringu, pri ktorom používam numerológiu zisťujem cez váš dátum narodenia poslanie, vašu životnú cestu, silné stránky. Oblasti, ktoré vám môžu dopomôcť pri zakladaní živnosti, alebo pri smerovaní v podnikaní. Zároveň sa pozriem na životné obdobie (tzv. ročnú vibráciu), ktorým prechádzate, pretože má veľký vplyv na to, ako sa cítite. Pozrieme sa spoločne aj na lekcie, ktorými prechádzate a pochopíte prečo sa vám dejú veci, ktoré sa vám dejú. Po teórii nasledujú praktické kroky, ktoré si spoločne zadefinujeme.

Článok publikovaný v novembrovom čísle časopisu Balans numerologia 1 a 2 (pozrieť tu >>>).