Životné číslo 5 a 6 pod lupou

(4. časť)

Vedieť ho vypočítať, vedieť čo znamená, vedieť využiť jeho silnú stránku.

Opakovanie je matka múdrosti :).

V októbrovom vydaní časopisu Balans ste mali možnosť naučiť sa vypočítať svoje životné číslo. Zároveň ste mali k dispozícii charakteristiku jednotlivého čísla. Pre tých, ktorým sa náhodou toto číslo nedostalo do rúk, prikladám krátky návod ako si svoje životné číslo môžete vypočítať. (Spočítame jednotlivé čísla v dátume narodenia.  Ako príklad uvediem: 1. 1. 1981 (1 + 1 + 1 + 9 + 8 + 1 = 21 = 2 + 1 = 3). Čísla spočítavame dovtedy, dokým nedostaneme jednu cifru. Malo by nám vyjsť číslo od 1 do 9).

V tomto čísle si zoberieme na mušku 2 z nich (životné číslo 3 a 4). Pretože na čo nám je teória, keď ju nevieme uchopiť v praxi.
Povieme si niečo o samotnom čísle, o tom ako sa prejavuje v živote a nakoniec pridávam malé cvičenie / návod ako vyťažiť z daného životné čísla čo najviac.

Základ sebapoznania spočíva v 3 krokoch:
  1. Vedieť si vypočítať svoje životné číslo
  2. Vedieť čo znamená
  3. Vedieť využiť jeho silnú stránku v reálnom živote
Charakteristika životného čísla 5 (opakovanie)

Človek milujúcu slobodu. Kdekoľvek, v čomkoľvek. Miluje cestovanie, adrenalín, spoznávanie nových ľudí. Ak by mohol, chcel by vyskúšať všetko nové. Veľmi ľahko sa zoznamuje s druhými, pretože vie ako na to. Jednoducho to má v povahe. Inšpiruje druhých a ľahko nadväzuje priateľstvá. Nerobí jednu vec, ale 4 veci naraz. Rizikom v tomto prípade je, že nedokončí ani jednu z nich. Naučiť sa disciplíne, môže byť pre päťku tvrdý oriešok. Ak na učenie pôjde cez pohyb, naučí  to 5-ku flexibilite, ale aj vnútornému sebavedomiu a sebadisciplíne.

Päťka pod lupou

Životná výzva pre päťky

Ak ste životné číslo 5 a máte pocit, že ste skôr ustráchaný bojko, ktorý nemá rád novinky a vyhýbate sa adrenalínu, skúste si položiť nasledujúce otázky:

  • Kedy naposledy ste urobili niečo, čo ste neplánovali?
  • Keď si vyberáte kam ísť na dovolenku, podľa čoho si vyberáte?
  • Ak máte pocit, že ste v živote obmedzovaná/ý, ako sa to prejavuje?

Pätka ako uvádzam vyššie je osoba, ktorá sa počas života stretáva s lekciami alebo výzvami, ktoré skúšajú jej hranice týkajúce sa slobody. Raz môže mať pocit, že má vietor vo vlasoch a nič ju nezastaví a inokedy sedí ako päť peňazí lebo potrebuje niekoho, aby ju doslova potiahol. A milá päťka sa učí ako nájsť tú pravú slobodu, ktorá vychádza zvnútra.Pozrime sa na to, čo je zároveň výzvou 5. Je zistenie, kedy sa môže spoľahnúť na seba a kedy je čas oprieť sa o druhého. Pretože ani jeden extrém nie je dobrý (prílišná závislosť vs. prílišná nezávislosť)

Ako môže 5 žiť slobodne a s pocitom bezpečia?

Tak, že slobodu si potrebuje „zaslúžiť“. Po tom, čo vyskúša všetko možné v živote, by sa mala upriamiť na 1 smer, aktivitu. Pretože práve ona má tendenciu roztrieštiť svoju pozornosť na veľa strán a tým stráca energiu. Energiu, ktorú by mohla venovať aktivite, ktorá jej prinesie nielen tú vysnenú a požadovanú slobodu, ale aj úspech.  Milé päťky skúste si urobiť takú malú inventúru vo všetkých vašich aktivitách v živote a prehodnoťte, ktorú z nich môžete vypustiť.

Charakteristika životného čísla 6 (opakovanie)

Liečiteľ, ktorý pomáha a stará sa o druhých. Všetko čo súvisí s pomocou druhým, je pre šestku ako stvorené. Či už je to formou služby, alebo poskytnutím nocľahu. Vždy tam ide o potrebu pomoci. A nájsť v tom pravú mieru, aby sa príliš nerozdával, je niekedy pre šestku ťažké. Ono niekedy je ľahšie pomáhať druhým, ako pomôcť seba, všakže?! Nechať druhým možnosť si prejsť lekciami, ktoré potrebujú, môže byť ten najväčší dar, ktorý im šestka môže „dať“. Okrem toho, že sú pomocníci, sú to výborní spoločníci, rodičia, partnerky, ktorí vedia vytvoriť tú pravú harmóniu a pohodu okolo seba a pre druhých.

Šestka pod lupou

Životná výzva pre šestky


Ak ste životné číslo 6 a máte pocit, že ste príliš zahltení problémami druhých, skúste si zodpovedať nasledovné otázky:

  • S akými otázkami sa na vás zvyčajne obracajú druhí?
  • Keď vidíte, že niekto má problém, čo je vaša prvá myšlienka, ktorá vás napadne?
  • Akým spôsobom si upevňujete sebavedomie?

Silnou stránkou 6 je empatia, schopnosť a ochota pomáhať druhým, nájsť riešenie a poskytnúť druhým rameno, na ktorom sa môžu vyplakať. Pri tomto všetkom nemôžu zabúdať na seba a svoju vnútornú a duševnú rovnováhu. Pretože ak nemajú energie naviac a napriek tomu sa rozdávajú, môžu na to doplatiť zdravotne. Ich emočná studňa potrebuje byť plná, aby boli schopní pomáhať druhým.

A môžu 6 naplniť svoju emočnú studňu?

Pri najbližšej príležitosti, keď vás niekto požiada o pomoc (či už je to kolega, rodinný príslušník, neznámy človek na ulici), skúste sa nachvíľu zastaviť a zamyslieť sa:

– Je to niečo, čo dokáže dotyčný urobiť sám?

Príklad – kolega vie, že ste milý, empatický a vždy nápomocný a preto vie, že keď príde za vami s prosbou „Pomôžeš mi …?“. Vy aj napriek tomu, že padáte na ústa a nemáte čas na svoje úlohy, mu odpoviete: „Áno, žiadny problém.“

Riešenie – ak je to niečo, čo zvládne urobiť aj sám, povedzte mu milo, že teraz máte toho veľa a nemáte čas. Skúste to. Pretože inak vyvíjate na seba tlak pribúdajúcimi úlohami. A vo finále to budete vy, kto nebude stíhať a budete robiť nadčasy.

Ak vidíte, že niekto potrebuje pomoc, aký je váš umýsel?

Chcete mu pomôcť, pretože to tak cítite, alebo preto, lebo potrebujete počuť, aký ste dobrý, ochotný, milý? Ak sa rozdávate len preto, aby ste počuli ocenenie zvonka, prejavuje sa u vás negatívna 6. Ak naopak nepotrebujete toto ocenenie a ste vnútorne silná osobnosť so zdravým sebavedomím, ste zdravá pozitívna 6.

V budúcom čísle si prečítate viac o životnom čísle 7 a 8.

Ešte viac informácií o svojom životnom čísle nájdete na:

Ako vám môžem pomôcť ja?

Prostredníctvom poradenstva/mentoringu, pri ktorom používam numerológiu zisťujem cez váš dátum narodenia poslanie, vašu životnú cestu, silné stránky. Oblasti, ktoré vám môžu dopomôcť pri zakladaní živnosti, alebo pri smerovaní v podnikaní. Zároveň sa pozriem na životné obdobie (tzv. ročnú vibráciu), ktorým prechádzate, pretože má veľký vplyv na to, ako sa cítite. Pozrieme sa spoločne aj na lekcie, ktorými prechádzate a pochopíte prečo sa vám dejú veci, ktoré sa vám dejú. Po teórii nasledujú praktické kroky, ktoré si spoločne zadefinujeme.

Článok publikovaný v januárovom čísle časopisu Balans (pozrite tu>>>)