3 kroky ako odhaliť svoj potenciál

Alebo, ako môže byť dieťa naša cesta k sebapoznaniu.

 

Tento príbeh pozostáva z 3 častí a dnes vám predstavím 2 časť príbehu:

1. časť bola venovaná tomu, ako prostredníctvom rodiča môžeme objaviť svoj potenciál (článok si môžete prečítať tu).

2. časť bude venovaná tomu, ako prostredníctvom dieťaťa môžeme objaviť svoj potenciál.

Sebapoznanie je beh na dlhé trate, kde nás na každom úseku čakajú výzvy či príležitosti, ktoré môžeme využiť vo svoj prospech, ale aj nemusíme. Je iba na nás, čo urobíme. Čo nevieme ovplyvniť je to, aké sa nám narodia deti. Narodia sa nám totiž presne také, aké potrebujeme pre náš osobný rozvoj.

Pýtate sa ako je to možné? Poviem Vám, prečo sú naše deti pre nás obrovská príležitosť, ako sa môžeme posunúť o krok vyššie na našom rebríčku osobného rozvoja.

A ako vyzerala tá moja cesta v praxi?

Moja cesta sebapoznania prišla v podobe druhorodenej dcéry. Od malička trpela na atopický ekzém, ku ktorému sa pridávali rôzne diagnózy (salmonela, HIT, zápal kĺbu..). Hľadala som spôsoby, ako jej pomôcť (knihy, internet, metóda pokus omyl). Podstatné bolo, že som to brala ako výzvu a príležitosť. Mohla som sa postaviť do pozície obete, ale neurobila som to. Vďaka tejto životnej lekcii som sa naučila:

  • Veľa o ošetrovaní kože, psychosomatike dieťaťa, navštívila som rôzne semináre so zdravotnou tématikou a testovala som to v praxi.
  • Ako nájsť rovnováhu v živote s dvoma malými deťmi.
  • Ako zmeniť uhoľ pohľadu na životné skúšky, ktoré mi život dal.

 

Vďaka tomu ma život nasmeroval na cestu, po ktorej mám ísť. Moje životné číslo je 7 (životné číslo sa počíta z dátumu narodenia a určuje nám našu cestu, ktorou máme v živote ísť. 7 je liečiteľ, ale aj poskytovateľ služieb druhým na základe vlastných skúseností).

Skúsenosti, ktoré som doteraz nazbierala, môžem odovzdať ďalej. Nielen prostredníctvom konzultácií, ale aj e-booku, ktorý som vytvorila.

Vždy treba začať od seba.

 

Vďaka dátumu narodenia, ale aj svojich blízkych, ktorí nám vstupujú do života, pomáham ženám pozrieť sa na ich životné lekcie z nadhľadu a spoločne hľadáme odpoveď na ich „prečo“. Vždy je treba začať od seba, ale práve vďaka svojmu okoliu rastieme.

 

Prostredníctvom seba môžeme pomôcť aj druhým. Tak ako som ja dostala svoju príležitosť cez moju dcéru. Chcete poznať aj vy svoju životnú cestu a mať rovnováhu v živote? Na spoločnom sedení nájdeme odpovede na otázky „prečo“.

Skúste sa aj vy zamyslieť nadtým, aké sú vaše deti? Čo je to, čo vás najviac „vytáča“? Čo je to čo najviac s ním riešite?

Je to učenie? Alebo sú to športy? Alebo je to skúška vašej trpezlivosti?

Lebo častokrát prostredníctvom dieťaťa môžeme objaviť svoj potenciál.

Pretože ako sa hovorí, pod lampou je najväčšia tma .

♥️ Nie ste na to sama.

Spoločne nájdeme >> zlatú strednú cestu, << <ktorá vám umožní žiť plnohodnotne a v rovnováhe. 💚

PS: Že je toho na vás priveľa? Nevadí. Na začiatok úplne postačí, keď sa naučíte žiť v prítomnom okamihu. Stačí si stiahnuť krátky ale efektívny návod: