Letný špeciál – 4. časť

(Malé tipy ako byť zdravý a šťastný aj počas letných prázdnin)

 

LETNÝ ŠPECIÁL, ktorý som si pre vás pripravila, zahŕňa témy spojené so zdravím. Pozerám sa na ZDRAVIE z trochu iného uhla pohľadu. A to cez čísla. Čísla – dátum narodenia je náš odtlačok, ktorý sme dostali pri narodení. Je to náš „poklad“, kľúč k UZDRAVENIU a POCHOPENIU života.  

Počas leta sa s vami delím o praktické (osobné), ale aj teoretické skúsenosti (tipy na knihy). K ostatným častiam letného špeciálu sa dostanete tu:

Dnešná téma: SEBALÁSKA
💡TEÓRIA:

Často skloňované slovo, ktorého význam nie je každému až tak jasný. Sebaláska = spokojnosť sám so sebou. O tom, že nehľadám potvrdenie zvonka, že som dobrý, že som krásny, že som múdry. Hovorí o tom, že nepotrebujem počuť uznanie zvonka, aby som vedel, že robím správnu vec. Hovorí o tom, že som vnútorne dostatočne silná osobnosť a bez ohľadu na okolie, viem si udržať svoju silu, názor a zdravé sebavedomie.

Kto sú tí ľudia, ktorých sa to týka viac:

  • Ľudia, ktorí majú v dátume narodenia číslo 6.
  • Potrebujú sa starať o šťastie druhých a naplniť ich potreby (v prípade zlyhania možná aj rakovina prsníka).
  • Potrebujú mať pocit, že sa okolo nich stále niečo deje (status „dráma queen“ 😊).
  • Ľudia, ktorých život učí prijať zodpovednosť za seba.
  • Perfekcionizmus a nereálne očakávania (trpia párové orgány).
️🎯 Čo robiť:
  • Nehľadať pocit bezpečia u partnera, ale začať najprv od seba. Pretože veľakrát práve títo ľudia narážajú v tom čase na nevhodných partnerov (manipulátorov).
  • Pestujte si krásu a harmóniu v rámci svojho hniezdočka (skrášlite si byt, ktorý bude vašou oázou pokoja).
  • Raz do mesiaca si vyhraďte čas na self-care (kaderník, kozmetika, masáž). Jednoducho doprajte si tú sebalásku sám pre seba.

 

📗 KNIHA TIP:
  • Emócie (všetky problémy si vytvárame sami!) od Osha – vypichnem úryvok z knihy, ktorý sa mi hodí k tejto téme: „Keď niekoho milujete, veríte, že vás neopustí. A pokiaľ odíde k niekomu druhému, potom to nebola láska a nedá sa s tým nič robiť. Láska prináša pochopenie. V takom vzťahu žiarlivosť nie je. Ak tam je, potom si môžete byť istí, že nejde o lásku. Hráte iba hru a zamieňate sex za lásku. Láska je pre vás iba slovo, realitou je sex.“

 

📝 BLOG:
  • Článok: Sebapoznanie a osobný rozvoj  – pod svetlom je najväčšia tma. Nemusíte ísť do ašramu, aby ste našli samých seba. Poznajte seba prostredníctvom svojich najbližších. Ktorí sú vašimi cennými učiteľmi.
ZÁVER: Začnite od seba. Okolie je síce spúšťačom, ale vy ste tí, ktorí máte život vo svojich v rukách.

Vždy máte možnosť voľby. Aby ste mohli urobiť ľahšie zmenu v živote, ponúkam vám praktický 3 krokový návod ako na to:

Ako vám môžem pomôcť ja?

Prostredníctvom poradenstva/mentoringu, pri ktorom používam numerológiu zisťujem cez váš dátum narodenia poslanie, vašu životnú cestu, silné stránky. Oblasti, ktoré vám pomôžu pri smerovaní v živote, v partnerstve, alebo aj podnikaní. Zároveň sa pozriem na životné obdobie (tzv. ročnú vibráciu), ktorým prechádzate, pretože má veľký vplyv na to, ako sa cítite. Pozrieme sa spoločne aj na lekcie, ktorými prechádzate a pochopíte prečo sa vám dejú veci, ktoré sa vám dejú. Po teórii nasledujú praktické kroky, ktoré si spoločne zadefinujeme.