Letný špeciál – 7. časť

(Malé tipy ako byť zdravý a šťastný aj počas letných prázdnin)

 

LETNÝ ŠPECIÁL, ktorý som si pre vás pripravila, zahŕňa témy spojené so zdravím. Pozerám sa na ZDRAVIE z trochu iného uhla pohľadu. A to cez čísla. Čísla – dátum narodenia je náš odtlačok, ktorý sme dostali pri narodení. Je to náš „poklad“, kľúč k UZDRAVENIU a POCHOPENIU života.  

Počas leta sa s vami delím o praktické (osobné), ale aj teoretické skúsenosti (tipy na knihy). K ostatným častiam letného špeciálu sa dostanete tu:

 

Dnešná téma: OSAMELOSŤ

💡 TEÓRIA:

Samota, osamelosť. Najťažšia vec pre ľudí je byť sám so sebou. Ostať sám so svojími myšlienkami. Bez potreby interakcie, alebo komunikácie. Vynárajú sa im tiene, ktoré si majú zvedomiť. Tiene = potláčané emócie. Emócie, ktoré si nechceme pripustiť, ale vieme o nich (napr. závisť, strach zo samoty, nedôvera). Tiene, ktoré nám zrkadlia ľudia v našich životoch. Aby sme ich pekne vyniesli „na povrch“ a spracovali si ich (t.j. zistili ich príčinu). Krok po kroku…

 

Ktorých ľudí sa to týka viac:

  • Ľudia, ktorí majú v dátume narodenia číslo 7.
  • Osoby, ktoré sú stále v pohybe (či už fyzickom, alebo mentálnom).
  • Osoby, ktoré majú potrebu sa každému zavďačiť až to môže prejsť do „spasiteľského“ syndrómu.
  • Osoby, ktoré sa učia celý život zo svojich praktických skúseností a preto toho tak veľa vedia.
  • Osoby, ktoré majú strach zo samoty a z opustenia (závislosť na niečom napr. fajčenie, alebo na niekom + kúsanie nechtov).

 

🎯 Čo robiť:

  • Pracovať na sebadôvere. Pevne si budovať zdravé návyky, ktorými získate dôveru v seba.
  • Vychádzať z komfortnej zóny. Čím sa učíte a získavate nové vedomosti a zároveň si zvyšujete sebavedomie, že ste niečo nové dokázali.
  • Nechať druhých nech sa učia na vlastných chybách. Radšej byť tá predĺžená ruka, ako spasiteľ. Vyhnete sa tak sklamaniu typu: „A ja som ti tak pomohla a ty si vôbec nevážiš...“ (prechladnutie).

 

📗 KNIHA TIP:

Cesta od Brandon Bays (praktický návod na ozdravenie a oslobodenie sa)  toto nemusí byť pre každého. Ale je to kniha, ktorá ukazuje cestu k sebe, k radosti a obrovskému potenciálu, ktorý v sebe nosíme.

📝 BLOG:

Viac o čísle 7 si môžete prečítať aj tu: aké sú jeho výzvy a lekcie.

 

ZÁVER: Začnite od seba. Okolie je síce spúšťačom, ale vy ste tí, ktorí máte život vo svojich v rukách.

Vždy máte možnosť voľby. Aby ste mohli urobiť ľahšie zmenu v živote, ponúkam vám praktický 3 krokový návod ako na to:

Ako vám môžem pomôcť ja?

Prostredníctvom poradenstva/mentoringu, pri ktorom používam numerológiu zisťujem cez váš dátum narodenia poslanie, vašu životnú cestu, silné stránky. Oblasti, ktoré vám pomôžu pri smerovaní v živote, v partnerstve, alebo aj podnikaní. Zároveň sa pozriem na životné obdobie (tzv. ročnú vibráciu), ktorým prechádzate, pretože má veľký vplyv na to, ako sa cítite. Pozrieme sa spoločne aj na lekcie, ktorými prechádzate a pochopíte prečo sa vám dejú veci, ktoré sa vám dejú. Po teórii nasledujú praktické kroky, ktoré si spoločne zadefinujeme.