Čo majú spoločné: manifestácia, mágia a akčné kroky?

Alebo: Dôležité ingrediencie k naplneniu vízie.

Keď som dala do Google vyhľadávača slovíčko mágia, našlo mi to 3 300 000 výsledkov. Tak som si povedala, že sa povenujem tejto téme „Čo majú spoločné: manifestácia, mágia a akčné kroky“.

Nebude to spirituálny článok. Bude to skôr poňatie témy, ktorá je v online svete dosť rozšírená. Z jednej strany sa hovorí o manifestácii, z druhej o mágii a z tretej sa proti obidvom bojkotuje. Ako sa v tom človek môže vyznať. Veriť, či neveriť…

Čo všetko sa skrýva za týmito 3 slovíčkami?

 1. Manifestácia

Zhmotňovanie priania a vízie do fyzickej reality. Niečo si predstavím, bum a mám to. Na niečo len pomyslím, bum a mám to. Niečo si dám na nástenku snov (tzv. vision board), bum a mám to. Super jednoduché, však? No popravde to tak jednoduché nie je. Na to, aby to v živote každého fungovalo a prišli vám do života veci s ľahkosťou, potrebujete byť vyrovnaní, „očistení“ od blokov, od nánosov z minulosti a nezaťažení strachmi. Väčšinou strachy môžu byť hlavnou príčinou, pre ktorú vám manifestácia nefunguje.

Ako je možné, že to niekomu funguje a vám nie? Aké sú tie ingrediencie, ktoré nám pomôžu k naplneniu vízie.

Vidíte okolo seba šťastných ľudí, ktorí hovoria o hojnosti. Hovoria a píšu o métach, ktoré sa im podarili. Hovoria a píšu o dovolenkách, ktoré si vďaka manifestovaniu zhmotnili do reality. A vy sa pokúšate robiť to isté a nič. Vás môže aj „rozhodiť“ pretože postupujete radia oni a nič z toho.

Dám osobné príklady z minulosti, ktorých rozuzlenie vysvetľujem v 3. bode:

 • Bola som na jednej akcii, ktorej súčasťou bola aj tombola. Prvá cena bola športová taška (fakt pekná). Videla som ju a pomyslela som si, že aké by bolo fajn ju mať. Lístok som mala kúpený a a ostávalo len čakať na losovanie. Bum. Padlo moje číslo a taška bola moja. Náhoda, alebo šťastie? Nie. V tom čase som naozaj uverila, že ju získam. Nemala som ani najmenšiu pochybnosť o tom, že ju vyhrám. Ľahký príklad.
 • V rámci časopisu Pekné bývanie bola súťaž o rôzne veci od sviečky, cez predplatné až po vysávač. Nalepila som kupón a poslala do redakcie. Bum a vyhrala som 2. cenu vysávač v hodnote 333 Eur.
 • V lete 2020 som si manifestovala v rámci kurzu Theta healing, že do konca roka 2020 získam sumu 5000 Eur. Netušila som vtedy ako. Dostali sme zadanie: napíšte si svoje priania, ktoré chcete, aby sa vám do konca roka zhmotnili. Ja neveriaci Tomáš som si povedala, že ok za to nič nedám a vyskúšam. V októbri 2020 mi na účet pristálo jednorázovo 5 600 Eur (Ako sa mi to podarilo, píšem v 3. časti).

Toto boli 3 príklady zo života, kde mi manifestácia zafungovala. Moje priania sa mi splnili.

Čo sa to udialo? Bolo to naozaj také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá? Rozuzlenie príde v 3. časti.
     2. Mágia 

Žial niekedy je využívaná aj ako marketingový ťah (veď posúďte sami koľko výsledkov Google vyhľadávač našiel). Už je na každom z nás, ako sa k tejto téme postaví. Poznám osoby, ktoré sa jej venujú resp. ju používajú v rámci svojej praxe a v živote. Používajú sú spôsobom, ktorý je prijateľný a akceptovateľný. Všetko má svoje hranice a pravú mieru. K tomuto bodu len toľko.

Čo majú spoločné: mágia, manifestácia a akčné kroky?3. Akčné kroky

Tento bod bude úzko súvisieť s tým prvým. Tu vysvetlím, čo všetko predchádzalo tomu, aby manifestácia bola úspešná. Aby môj sen, vízia – akokoľvek to pomenujeme, sa zhmotnila do fyzickej reality.

 1. Tombola: predtým ako som na samotnú akciu išla, som už dávnejšie nosila v hlave, že by som potrebovala športovú tašku. Takú strednej veľkosti, peknú, štýlovú do ktorej sa mi zmestia veci na cvičenie. V tom čase som ale nechodila po obchodoch, pretože to nebola moja priorita. Víziu a „obrázok“ tašky som mala stále v hlave. Čisto náhodou som išla s kamoškami na akciu, ktorej súčasťou bola aj tombola. V tombole bola presne taška, ktorú som ja nosila už pár mesiacov v hlave. Život mi do cesty prihral možnosť, kde som tú tašku mohla vyhrať…

2. Vysávač: nie som ja žienka domáca, aby som snívala o vysávači. Ale som súťaživý typ. A keď som videla v časopise súťaž, išla som do toho. Povedala som si pre seba – aká je pravdepodobnosť, že ľudia si dajú námahu, vystrihnú kupón, kúpia korešpondenčný lístok, nalepia ho a odošlú? Malá však?! Ja som si tú námahu dala. Zároveň som pozrela na výhry a povedala si pre seba: hmm tak z tohto všetkého by sa mi hodil vysávač, alebo napr. aj ten rekreačný pobyt nie je na zahodenie. A ostatné už viete…:)

3. 5000 Eur: tento posledný bod bol asi najväčšia výzva. Pretože ten cieľ/sen, ktorý som si na kurze dala, sa mi zdal ako nemožný, nesplniteľný, nereálny. Tak ako píšem. Mne racionálne zmýšľajúcemu človeku jednoducho nešlo do hlavy, ako môžem získať takú sumu peňazí v čase, keď som bola evidovaná na úrade práce.  Mne to hlava nebrala…naozaj. Prešiel júl, prešiel august a ja som to vypustila z hlavy. Zabudla som na to.

Až jedného dňa som odviezla mladšiu dcéru do školy a stretla som pred školou známu. Známa, ktorá mi len tak medzi rečou povedala o príspevku (dotácii), na ktorý ako nezamestnaná mám nárok. Prehodili sme pár viet a v skratke mi povedala, čo všetko potrebujem urobiť, aby som splnila kritériá. Keď som to počula, tak moja prvá reakcia bola: V žiadnom prípade…na toto sa ja nedám. Ale po pár dňoch, sa mi to celé uležalo v hlave a vykročila som do akcie. Viac o tom si prečítate v príspevku >>> 

Skúsme si to všetko zhrnúť.

Ak nosíte v hlave túžbu, myšlienku, víziu a ste 100% presvedčení o tom, že to chcete, život vám prihrajú situácie, ktoré vám pomôžu danú vec získať.

Ak by manifestácia bola naozaj taká jednoduchá, tak na svete by boli všetci šťastní, bohatí, zdraví. Ale v skutočnosti to tak nie je. Za všetkým sa skrýva práca.

Práca, ktorá pozostáva z: 

 • Práce s mysľou (tzv. mindset): keď budem chcieť niečo vyhrať, ale v podvedomí si budem hovoriť, že nemám šancu, tak to aj tak dopadne. Nevyhrám nič. Keď mám čo i len najmenšiu pochybnosť o výsledku (čohokoľvek), realita mi to krásne ukáže.

Osobný príklad: minulý rok v septembri sme organizovali workshop pre ženy „Úspech pramení v poznaní seba“. A povedala som si, že aké by to bolo fajn mať prvýkrát 70 žien. No zároveň v podvedomí som bola nastavená na 40 žien. Čo myslíte, čo sa stalo? Prihlásilo sa presne 40 žien. Nakoniec prišlo 37, lebo choroby, nečakané udalosti. Či ma to prekvapilo? Nie. Samozrejme som sama so sebou viedla vnútorný monológ a pýtala sa samej seba čo je za tým. Jednoducho ma to nepustilo. Podstatný bol výsledok a to, že akcia sa vydarila a všetko bolo tak, ako má byť.

 • Správne načasovanie: koľkokrát ste si priali niečo mať? Napr. prácu, pozíciu, auto… Napriek všetkej snahe sa vám to nepodarilo získať. Čo myslíte prečo? Pretože jednoducho nebol na to správny čas. Pretože tam ešte nemáte byť. A chcete niečo, na čo reálne ešte nie ste pripravení (mentálny, fyzicky). A vyššie ja (neviditeľná ruka), ktorá vás vedie životom vás chráni. Vy ste vždy presne tam, kde máte byť. S postupom času vám život ukáže dôvod prečo sa tak udialo. A vy si poviete: „Ako dobre, že sa to vtedy nestalo…“.

Osobný príklad: pri prechode z jednej korporácie do druhej (fúzia) som mala čas na rozmyslenie či akceptovať ponuku, ktorá bola lákavá. Medzitým ostatní kolegovia, ktorí už naskočili na loď, mi dávali zákulisné informácie (tam nechoď…, sú tu divní ľudia…., majú tu divný systém…). Nepridalo mi to na nálade. Fakt sa mi v tom čase nechcelo hľadať novú prácu. Nakoniec som zvolila postup: rozposlala som svoj životopis, absolvovala pár pohovorov a dúfala, že sa to samo vyrieši. Až nakoniec si ma staronový šéf pozval na kávu a hovorí mi španielskym prízvukom: Ľuba, what are you doing? Why are you hesitating to join us?“ Nakoniec som ponuku do konkurenčnej firmy prijala a ostala tam ďalších 18 rokov. A zároveň, som si tam aj našla terajšieho muža (nie tam, ale vďaka kolegom, ktorí nás dali dokopy).

 • Životná cesta: každý z nás prišiel na tento svet s určitým poslaním. V numerológii sa to nazýva životné čislo (o tom čo to je a ako si ho vypočítať sa dozviete tu). Ja som hľadač zmyslu života (životné číslo 7). Celý život sa zamýšľam nad zákonitosťami, premýšľam o symboloch a ich význame v našich životoch, rada sa pozerám pod povrch a hľadám príčinu či už v knihách alebo prostredníctvom osobných skúseností. Viem, že toto je moja cesta.

Po tých rokoch chápem, prečo som sa narodila do tejto rodiny, prečo mám takéhoto partnera, alebo deti. Zatiaľ čo iní, ktorí majú životnú číslo 5 – sú ľudia, ktorí lietajú na hranici slobody/neslobody. Raz sa cítia ako anjeli s roztiahnutými krídlami a inokedy ako „väzni“ vo vlastnom tele. A počas života hľadajú pravú mieru, zlatú strednú cestu, ktorá im umožní žiť šťastný a plnohodnotný život. Rešpektujme svoju životnú cestu. Tá nás vedie. Raz je rovná, raz kľukatá (zámerne). Raz nám dáva stopku, inokedy nás tlačí a posúva, aby sme konečne vykročili do akcie. Toto je život. Toto je tá esencia, ktorú si máme vychutnať :).

Osobný príklad: Neznášala som zmeny. Nemala som rada, keď mi niekto nabúral moje plány, ktoré som mala pekne pripravené. Za prvé som býk t.j. tvrdohlavé znamenie, ale zároveň znamenie, ktoré potrebuje v živote stabilitu a pevnú pôdu pod nohami. A zmeny boli v mojom slovníku na poslednom mieste. No ale viete ako sa hovorí: čomu sa najviac bránime, to k vám najviac chodí. Životné číslo 7 znamená CESTA. Znamená to, že v mojom živote to nie je o prechádzke ružovou záhradou, ale CESTA pripomínajúca jazdu na kolotoči. Raz hore, raz si dolu. Raz je to tak, zajtra inak.

Trvalo mi roky, kým som vôbec prijala fakt, že nemusím mať v živote päťročnicu (allias scéna v Pelíškach – dovolenka v Jugoslávii).

Život mi dával lekcie, ktoré ma naučili:

 • pustiť plánovanie (striktné až obsesívne),
 • pustiť kontrolu a dať životu priestor,
 • nájsť pravú mieru, kedy zabrať a kedy ubrať.

A viete čo? Je to veľmi oslobodzujúce. Je to veľká úľava, keď môžem dôverovať vesmíru, vyššej sile – pomenujte to ako chcete. Netvrdím, že mám free style. Nie. Určitá miera plánovania je v živote potrebná z hľadiska logistiky v rodine, z hľadiska získania slobody a času pre seba. Hovorím o pravej miere, ktorá súvisí o VIERE a DôVERE v život.

Na záver len toľko: Keď chcete v živote čokoľvek mať, využite kombináciu týchto 3 krokov: manifestácie, správneho mindsetu a akčných krokov.

A zaručujem vám, že v živote budete mať to, po čom túžite. A aj bez použitia „the magic stick“. V prípade, že na to nemáte odvahu a ani silu, som tu pre vás – či už v podobe jednorázovej konzultácie, alebo mesačného stretnutia.  A pre tých odvážnejších mám V.I.P transformačný program.