Si žena, ktorá má strach zo zmeny?

Si žena, ktorej bráni strach, urobiť prvý krok?

Máme prácu. Máme rodinu. Máme záľuby. A predsa cítime, že nám niečo vo svojom srdci chýba.

Dni plynú, niektoré sú lepšie, niektoré sú ešte lepšie a niekedy máme pocit, že by sme si najradšej zbalili kufor a išli na mesiac preč. Do hôr, k moru…kdekoľvek, kde sa vytrhneme z každodenného stereotypu. Pri troche šťastia sa nám aj podarí odísť. No po návrate späť zistíme, že v podstate sa nič nezmenilo. Ten pocit, že potrebujeme v živote zmenu, ostal stále.

Myšlienka na zmenu stále koluje v našej šedej hmote (zvaná hlava) a niekedy nám nedá spať. Aj vieme akú zmenu potrebujeme v živote urobiť, ale z nejakého dôvodu, ju neurobíme. Prečo je to tak a čo je za tým?

Strach zo zmeny. Strach vykročiť do neznáma. Strach, ktorý nám zväzuje ruky a nepustí nás ďalej. 

Ale čo teda máme urobiť, aby sme sa nebáli vykročiť do neznáma? Vykročiť z tej komfortnej zóny. Ako prvé je dobré vedieť, v ktorej oblasti potrebujeme túto zmenu urobiť. Je to zmena týkajúca sa práce, je to zmena týkajúca sa partnerstva, alebo je to zmena týkajúca sa nás? Takou malou sebaanalýzou môžeme zistiť, čo je to prvé, čo potrebujeme poriešiť.

Toto je len úvod. A čo ďalej?

Nachvíľu sa zastavíme a zhodnotíme si myšlienky. Aké otázky sa nám zrazu vynoria v hlave?

  • Keď tú zmenu urobíme, bude to pre nás prínosné?
  • Je na tú zmenu ten správny čas?
  • A čo na to povie rodina?
  • A čo my? Ustojíme tú zmenu? Máme dostatok síl a odhodlania, aby sme ju urobili?
  • A čo, keď to bude ešte horšie ako predtým?

A po takejto spŕške otázok sa rozhodneme, že neurobíme nič. A opäť sme tam, kde sme boli predtým. Vrátime sa do starých koľají. Každé ráno ideme do rovnakej práce, s rovnakými kolegyňami, deň čo deň robíme rovnaké aktivity. Až raz, dostanete skvelý nápad.

Čo tak absolvovať dáky kurz? Kurz zameraný na sebarozvoj. Začnete dúfať, že tam dostanete odpovede na vaše otázky. Absolvujete kurz, prídete domov celá nabudená a čo potom. Na pár dní sa zdá, že všetko je úplne super, ale po pár týždňoch ste opäť v starých koľajach. Točíte sa ako taký škrečok v krúžku a neviete ako z tohto kruhu von.

O týždeň dostanete ďalší skvelý nápad. Na internete natrafíte na super kurz a prihlásite na naň. Aby ste sa zdokonaľovali v 35. zručnosti…(lebo však keby náhodou, len pre istotu). V nákupnom košíku máte ďalší kurz, ktorý čaká na zakúpenie. Ok. Ako netvrdím, že na vzdelávaní je niečo zlé. Aj ja sa kontinuálne vzdelávam.

ALE…

Na čo vám budú ďalšie vedomosti, ďalšie poznámky, ďalší online kurz, keď vedomosti, ktoré ste nadobudli, reálne v praxi nevyužijete. Jednoducho povedané, míňate svoje peňažné zdroje nepremyslene. Dám vám jeden tip. Keď budete nabudúce stáť pred dilemou, či ďalší kurz zakúpiť alebo nie, položte si predtým otázku. Je to v mojom živote dôležité? Za druhé, keď už absolvujete kurz na sebarozvoj, tak hneď v tom týždni začnite testovať jednotlivé tipy, ktoré ste sa naučili. Testujte na sebe, či fungujú.

A podobne je to aj s inými zmenami v živote. Ak nič neurobíte vy samé, nič sa vám v živote nezmení. Vždy máte na výber. Aj ja teraz vám dám na výber :).

Ak máte pocit, že je toho na vás priveľa a potrebujete sa zorientovať vo svojom živote a nájsť jeho zmysel, kľudne mi napíšte>>na môj e-mail.

Alebo sa pridajte k podobne naladeným ženám a vstúpte do faceebok skupiny, v ktorej riešime rôzne témy zo života. >> ZMENY V ŽIVOTE ŽENY .